Telerovský, Roman, Mahler, Martin, kol. - Strach z cizího

Strach z cizího
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788026092049
Cena eshop:
266 Kč
( Cena MOC: 295,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Telerovský, Roman, Mahler, Martin, kol. - Strach z cizího

Kniha přináší příspěvky současných zahraničních i českých psychoanalytiků, filosofů, politologů a historiků k fenoménu strachu z cizího.
Fenomén cizího, cizorodého, odcizujícího, podivného či stísňujícího (uncanny, unheimliche) a roztodivné, ambivalentní reakce na něj, jak se projevují například v antisemitismu, xenofobii a dalších obdobných animozitách, jednotliví autoři rozpoznávají a analyzují jak v rovině společenského diskurzu, tak na úrovni intrapsychické, která je doménou psychoanalytického pozorování. Příspěvky, které jsou do publikace zařazeny, zazněly původně na mezinárodní konferenci, kterou pod stejným názvem, jaký nese titul knihy, pořádala Česká psychoanalytická společnost v Praze v roce 2015.
Kniha tak představuje psychoanalýzu nejen jako úzce specializovanou klinickou disciplínu, ale jako myšlenkový proud, který může podněcovat a vést diskusi o živých tématech současnosti napříč obory a disciplínami.

Autoři: Werner Bohleber, Elisabeth Brainin, Haydée Faimberg, Jefim Fištejn, Josef Fulka, Adrienne Harris, Axel Hoffer, Jiří Jakubů, Roger Kennedy, Ilany Kogan, Martin Mahler, Václav Mikota, Elke Mühlleitner, Eva Dubská Papiasvili, Jiří Pehe, Eran J. Rolnik, Jan Sokol, Yehoyakim Stein, Michael Šebek, Samy Teicher, Roman Telerovský, Sverre Varvin
Kód titulu: 9788026092049
Autor: Telerovský, Roman, Mahler, Martin, kol.
Nakladatel: Česká psychoanalytiská společnost
Jazyk: čeština
EAN: 9788026092049
Rok vydání: 2016
Počet stran: 242
skrýt