Garth, John - Světy J. R. R. Tolkiena

Světy J. R. R. Tolkiena
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788025732878
Cena eshop:
529 Kč
( Cena MOC: 588,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Garth, John - Světy J. R. R. Tolkiena

Nová kniha znalce Tolkienova díla Johna Gartha zkoumá místa, která inspirovala autora Pána prstenů k vytvoření smyšlených končin a dalších motivů jeho Středozemě.
Garthův výklad doprovází více než sto ilustrací, mezi nimiž nechybí vlastní Tolkienovy kresby a malby, příspěvky dalších umělců, archivní snímky, mapy a působivé fotografie z nejnovější doby. Místa, jež se Tolkienovi stala pramenem bohaté inspirace, se nacházejí po celé Velké Británii – zejména v jeho milovaných West Midlands a v Oxfordu, ale i v zámoří na všech světových stranách. Autor v knize identifi kuje předobrazy Hobitína, elfské Roklinky, Třpytivých jeskyní v Helmově žlebu a mnoha dalších zásadních bodů na mapě Středozemě od hor a lesů až po řeky, jezera a pobřeží.
Světy J. R. R. Tolkiena jsou uspořádány tematicky a nabízejí bohatě ilustrovaného průvodce životem a imaginací jednoho z nejoblíbenějších světových autorů, zkoumají vztahy mezi reálným světem a světem fantazie a podněcují každého, kdo by chtěl kráčet v Tolkienových šlépějích.
Kód titulu: 9788025732878
Autor: Garth, John
Nakladatel: Argo
Jazyk: čeština
EAN: 9788025732878
Rok vydání: 2021
Počet stran: 208
skrýt