Procházková, Iva - Tanec trosečníků

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788072528615
Cena eshop:
314 Kč
( Cena MOC: 349,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Procházková, Iva - Tanec trosečníků

Bojují o život v čase pandemie.
Vizionářský román z roku 2006.

Osmnáctiletý Mojmír odjíždí v létě do hor. V babiččině staré roubence, kde ani nefunguje internet, si užívá klid po hektickém roce, který má za sebou. S pražskými kamarády je ve spojení přes telefon a slibuje jim, že se za pár dnů vrátí. Osud má však s Mojmírem jiné plány.
Zatímco v horách panuje idyla, život “dole” se rychle mění. Zákeřný vir EBS napadá čím dál víc obyvatel, epidemie brzy přeroste v pandemii. Svět je proti smrtelné nákaze bezmocný. Mojmír situaci podceňuje, ale záhy se na vlastní kůži přesvědčí, jak je vážná.

Iva Procházková dostala za své romány řadu ocenění jak u nás, tak v německy mluvících zemích, kde žila jedenáct let v exilu. Píše divadelní hry, scénáře a knihy, hlavně pro mládež. Jejich hrdinové jsou často tak trochu outsideři s nejednoduchým osudem, kterému čelí notnou dávkou energie, zdravým sebevědomím a humorem. Často pracuje s minulostí svých hrdinů, s jejich sny a fantaskními představami, ale předjímá i budoucí události. Tak je tomu i v románu Tanec trosečníků, který se odehrává v čase zhoubné pandemie a líčí životní zvraty, boj o přežití, rodící se lásku a malé i velké strachy mladých protagonistů.
Kód titulu: 9788072528615
Autor: Procházková, Iva
Nakladatel: Práh
Jazyk: čeština
EAN: 9788072528615
Rok vydání: 2020
Počet stran: 280
skrýt