Nedbálek , Karel, Nedbálek ml., Karel - Toulky rodem Nedbálkových

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788027084586
Cena eshop:
198 Kč
( Cena MOC: 220,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Nedbálek , Karel, Nedbálek ml., Karel - Toulky rodem Nedbálkových

Předkládaná kniha je doplněnou a rozšířenou publikací navazující na předcházející „Kronika rodu Nedbálkových“. Vedle obce Březová je z důvodů historických souvislostí je zpracována také historie obcí nejbližšího okolí, a to správní obce Veselá, Klečůvka a Želechovice nad Dřevnicí. Byly také zařazeny tradiční kuchařské recepty rodiny.
Pro odlišení od první knihy je změněn název na „Toulky rodokmenem Nedbálkových.“
Kniha je strukturálně rozdělena do tří kapitol. První kapitola obsahuje obecné informace, historické události a význačná místa pro všechny dotčené obce, které mají nějaký vztah k rodu Nedbálkových. Ve druhé kapitole je popsáno 11 generací rodu.
Třetí kapitola se zabývá spřátelenými rodinami a přihlíží také k ženské linii rodu. Některá vyprávění o rodinných tradicích byla natolik zajímavá, že jsou také uvedena.
Jako zkazky o šlechtickém předkovi rodu, zázračnému uzdravení jednoho z předků, o selské rebelii. Kniha popisuje JZD Slušovice jako dílo doc. Ing. Františka Čuby, CSc., příbuzného rodu přes ženskou linii.
Jsou popsány také mince, vydané v době, kdy se narodil přímý předek rodiny Nedbálkových.
Autor se snažil u každé mince (a tedy také u každého předka) vykreslit patřičnou dobu vládnoucího panovníka, kdy předek žil a měnový systém za posledních 300 let. Autor se zabývá odhady nemovitostí a je zde nástin výpočtu, kolik by stal nyní Slušovský kostel.
Kód titulu: 9788027084586
Autor: Nedbálek , Karel, Nedbálek ml., Karel
Nakladatel: Čibe a.s., advokátní kancelář K. Nedbálek
Jazyk: čeština
EAN: 9788027084586
Rok vydání: 2020
Počet stran: 274
skrýt