Progres 2 - Třetí kniha džunglí

Třetí kniha džunglí
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
099925672119
Cena eshop:
863 Kč
( Cena MOC: 959,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Progres 2 - Třetí kniha džunglí

Slavný rockový projekt, znovu i na vinylu. A Romanu Dragounovi bude 65!

Brněnské centrum artrockové muziky bylo přinejmenším od poloviny 70. do poloviny 80. let zcela zásadní. A Progres 2 pak špičkovým představitelem studiově i pódiově promyšlených projektů. Třetí kniha džunglí navázala na předchozí alba intenzitou tématu, mohutnou dávkou kytar Miloše Morávka a zpěvem/klávesovými nástroji Romana Dragouna. Základ v podobě bubeníka, zpěváka, kapelníka i producenta Zdeňka Kluky a basáka Pavla Pelce tak dostal silný nový impuls. Výhradním textařem byl tentokrát zkušený Vladimír Čort. Točilo se v k muzikantům přátelském slovenském studiu Pezinok v roce 1981, vyšlo v tom následujícím. Asi nejslavnějšími songy, ba hity se staly Muž, který se podobá odvrácené straně měsíce nebo Neznámé nevpouštěj dál, ale vlastně všechny písně a instrumentální plochy vytvářejí unikátní celek.

Reedici se dostalo autory dozorovaného remasteringu. Obal rekonstruoval Václav Houf, využívající vlastních originálních dobových podkladů. Zachován zůstal sleevenote Františka Horáčka, fotografie Jefa Kratochvíla i komplet písňových textů. Zároveň je to malý narozeninový dárek Romanu Dragounovi, velké vokální a klávesové personě se zásadním podílem zdaleka nejen na Třetí knize džunglí.

Tracklist:

1LP: Já / Setkání / Kdo jsem? / Svět džungle / Zákon / Opičí národ / Strach / Ztracený ráj /
2LP: Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce / Neznámé nevpouštěj dál / V ráji století / Reklamní suita / 2LP:S maskou a bez masky / To já se vracím / Ozvěny / Čím je svět můj
Kód titulu: 099925672119
Autor: Progres 2
Nakladatel: SUPRAPHON
Jazyk: čeština
EAN: 099925672119
Rok vydání: 2021
skrýt