Magnason, Andri Snaer - Truhla času

Truhla času
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788025734223
Cena eshop:
313 Kč
( Cena MOC: 348,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Magnason, Andri Snaer - Truhla času

Se světem se stalo cosi divného. Lidé přebývají v truhlách, v nichž neplyne čas, a čekají na lepší budoucnost. Města zarostla lesem, ulicemi se potulují vlci a v obchodních domech řádí medvědi. Co se přihodilo? Odpověď zná jen stará paní, která se jediná nezavřela do truhly. Místo toho pátrala po příčině toho všeho a objevila příběh o princezně a jejím otci králi Dimonovi, jenž kdysi dávno dobyl svět a pokusil se zvítězit nad časem. A teď tu legendu stařenka vypráví skupince dětí vysvobozených z truhel. Na nich je, aby zrušily dávnou kletbu a daly svět zase do pořádku. Příběh, v němž se mísí scifi, fantasy a aktuální téma životního prostředí, je jednou z nejoceňovanějších islandských knih posledních let. Kniha byla přeložena do osmnácti jazyků.

„Ten, kdo nezvítězí nad časem, svět nepřemůže!“

„Svěží a napínavý dobrodružný příběh se odehrává ve dvou časových rovinách a má jasné poselství, přesto se nikdy neuchyluje k moralizování.“ (Fréttabladid)

„Nikdy jsem nečetl příběh, v němž se tak dokonale snoubí pohádka se žánry scifi, fantasy i se současným dramatem. Vůbec mě nepřekvapuje, že kniha získala tolik cen.“ (Weekendavisen, Dánsko)

Vydání knihy podpořilo Centrum islandské literatury.
Kód titulu: 9788025734223
Autor: Magnason, Andri Snaer
Nakladatel: Argo
Jazyk: čeština
EAN: 9788025734223
Rok vydání: 2021
Počet stran: 280
skrýt