Balsekar, Ramesh - Usiluj o štěstí a získej osvícení

Usiluj o štěstí a získej osvícení
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788027053285
Cena eshop:
300 Kč
( Cena MOC: 333,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Balsekar, Ramesh - Usiluj o štěstí a získej osvícení

Usiluj o štěstí…?!
Absurdní rada, že? Odjakživa jste věřili, že osvícení by vám mělo přinést nepřetržité potěšení, či dokonce blaženost. A že předpokladem „získání“ osvícení je vyhýbat se štěstí, nebo dokonce libovat si v utrpení. Je-li to váš případ, vítejte u nového, osvěžujícího pochopení!
Kniha Usiluj o štěstí a získej osvícení totiž staví celé téma osvícení neboli Sebe-uvědomění vzhůru nohama. Raméš Balsekar — filosof, srozumitelný učitel advaity, autor tří desítek titulů — vás povede krok za krokem k porozumění vztahu mezi štěstím a osvícením.
Ujistí vás, že ačkoli nejistota je samým základem každodenního života (nikdo nemůže vědět, zda mu následující okamžik přinese potěšení, nebo bolest), plně svobodná vůle udělat v kterékoli situaci přesně to, co udělat chceme, je naším vrozeným právem stejně jako právo na bezpodmínečné životní štěstí.
Je však důležité pochopit, co oním bezpodmínečným štěstím je. Tak jako novorozeně intuitivně hledá matčin prs, jediným smyslem života je hledání štěstí — a nikoliv osvícení, protože osvícení nikdy nebylo úředně ověřitelnou událostí.
Usiluj o štěstí a získej osvícení je textem promlouvajícím z pozice autority, která se zakládá na osobní zkušenosti získané díky Boží milosti.
Pro tradiční hledající, kteří jsou zajatci svých nepřeberných představ, nemusí být snadné tuto knihu přijmout. Avšak následovníci skutečných mistrů, jakým byl Ramana Mahárši, přivítají její moudrost jako nebeskou manu
Kód titulu: 9788027053285
Autor: Balsekar, Ramesh
Nakladatel: Turija Press
Jazyk: čeština
EAN: 9788027053285
Rok vydání: 2019
Počet stran: 208
skrýt