Doležal, Bohumil - V zemi babišismu a buranokracie

V zemi babišismu a buranokracie
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090799950
Cena eshop:
251 Kč
( Cena MOC: 279,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Doležal, Bohumil - V zemi babišismu a buranokracie

Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje období od nástupu „Nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do tematických oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, jež se na instalaci těchto „Nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením.
Autor v několika textech také rozvíjí problém odkazu Václava Havla a jeho „nepolitické politiky“. Dalšími tématy jsou prezidentské volby v roce 2018, politika opozičních stran, demonstrace proti vládě Andreje Babiše a působení spolku Milion chvilek pro demokracii. Nakonec také vládní politika a společenská atmosféra během koronavirové epidemie a jejich dopady na úroveň svobody v České republice.
V poslední části Bohumil Doležal vzpomíná na někdejšího šéfredaktora časopisu Tvář Jana Nedvěda, na filosofa Ladislava Hejdánka a na písničkáře Svatopluka Karáska. Výbor uzavírá „nekrolog za město“ psaný u příležitosti výročí náletu na Drážďany v únoru 1945.
Po velkém úspěchu knihy přicházíme s druhým vydáním, které je doplněno texty týkajícími se zejména situace v České republice během pandemie nemoci covid-19.
Kód titulu: 9788090799950
Autor: Doležal, Bohumil
Nakladatel: Free Czech Media
Jazyk: čeština
EAN: 9788090799950
Rok vydání: 2021
Počet stran: 240
skrýt