Kundra, Ondřej - Vendulka

Vendulka
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074329920
Cena eshop:
260 Kč
( Cena MOC: 289,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Kundra, Ondřej - Vendulka

Když známý československý fotograf Jan Lukas zmáčkl spoušť svého aparátu, mělo Vendulce Voglové zbývat několik měsíců života. Fotografie, která později udělala z dvanáctiletého děvčete symbol holokaustu, přitom nemusela vůbec vzniknout.
Vendulka byla Židovka a Lukas se bál konspiračně pořízené snímky vyvolat. Kdyby u něj nacisté fotografii našli, skončil by stejně jako Vendulka a její rodina v koncentráku. Po téměř osmdesáti letech se novináři Ondřeji Kundrovi podařilo Vendulku Voglovou najít v USA, kam po válce emigrovala, a přesvědčit ji, aby o svém pohnutém životě a přátelství s fotografem Janem Lukasem vyprávěla.

„Příběh Vendulky není jen osudem jedné židovské dívky, která přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti a nakonec musela utéct ze svého domova před komunistickou totalitou. Je to příběh českého dvacátého století.“ Jiří Padevět, spisovatel „Ondřej Kundra skvěle zachytil okamžiky ze života Jana Lukase, s nímž jsem prožil kousek života, a oné Vendulky, kterou jsem viděl kdysi na fotce, nachystanou k cestě do neznáma. Její odevzdanost a klid mě tehdy dojaly. Dnes mám pocit, že jsem tuhle knihu od té doby potřeboval.“ Jiří Suchý, divadelník, spisovatel a básník
Kód titulu: 9788074329920
Autor: Kundra, Ondřej
Nakladatel: Paseka
Jazyk: čeština
EAN: 9788074329920
Rok vydání: 2019
Počet stran: 120
skrýt