Nakonečný, Milan - Vlajka

Vlajka
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788099977069
Cena eshop:
539 Kč
( Cena MOC: 599,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Nakonečný, Milan - Vlajka

Vlajka byla nejprve prvorepublikovým bojovným klubem nacionalistického studentstva, které vystupovalo proti Masarykovi a „hradní politice“ vůbec. V období druhé republiky se v ní ustanovila antisemitská teroristická skupina, z níž se v protektorátu vyvinula výrazně kolaborantská organizace usilující o převzetí moci. Vlajkaři, kteří se sami označovali za „novodobé národovce“, vytvořili specifickou formu českého nacionálního socialismu a rasistického „árijství“.

Univerzitní profesor PhDr. Milan Nakonečný v této studii vykresluje komplexní společenský obraz doby, v níž Vlajka působila, a nepřehlíží její mnohé zjevné paralely se současností. Pitvá psychologii vůdčích představitelů Vlajky a neváhá k probírané tématice zaujmout osobní postoj. Důrazně odlišuje legitimní nacionalismus některých představitelů původní Vlajky od rasismu, totalitarismu a agresivního antisemitismu skupiny, jež později toto hnutí ovládla.
Po dvaceti letech od prvního vydání přináší nakladatelství Sol Noctis titul Vlajka: K historii a ideologii českého nacionalismu v doplněné a podstatně rozšířené podobě.
Kód titulu: 9788099977069
Autor: Nakonečný, Milan
Nakladatel: Sol Noctis
Jazyk: čeština
EAN: 9788099977069
Rok vydání: 2021
Počet stran: 472
skrýt