Petlach, Martin - Volby a demokracie v Malajsii

Volby a demokracie v Malajsii
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074761638
Cena eshop:
306 Kč
( Cena MOC: 340,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Petlach, Martin - Volby a demokracie v Malajsii

Jak funguje demokracie v Malajsii? Tato monografie jako první v českém prostředí přináší rozsáhlou analýzu volebních a politických jevů odehrávajících se v malajsijské politice. Malajsie prošla do získání své nezávislosti v roce 1957 koloniální nadvládou Portugalska, Nizozemska a Velké Británie.
V následujícím složitém období historického vývoje více než šedesátileté nezávislosti se autor zaměřuje na změny v chápání demokracie a naplňování jejích principů optikou ministerského předsedy, což doplňuje o soudobý pohled na politické hodnoty ze strany obyvatel. V rámci analýzy poukazuje kniha na proměny a nepravidelnosti ve volebních výsledcích, které jsou způsobené jak federativním členěním Malajsie, tak zároveň rasovým a náboženským rozložením napříč státy.
Autor čtenáře provede nejen teoretickými podklady a charakteristikami volebních pravidel, nýbrž i reálným průběhem volebního procesu. Publikace se snaží přiblížit pestrost volební monarchie také českému publiku, protože Malajsie si s ohledem na zásadní specifika volební politiky, a to nejen v porovnání s Evropou, ale i se zbytkem Dálného východu, větší pozornost rozhodně zaslouží.
Kód titulu: 9788074761638
Autor: Petlach, Martin
Nakladatel: Togga
Jazyk: čeština
EAN: 9788074761638
Rok vydání: 2019
Počet stran: 282
skrýt