Křížová, Žaneta - Výtvarné náměty a techniky v předškolním vzdělávání

Výtvarné náměty a techniky v předškolním vzdělávání
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788074963568
Cena eshop:
323 Kč
( Cena MOC: 359,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Křížová, Žaneta - Výtvarné náměty a techniky v předškolním vzdělávání

Publikace Výtvarné náměty a techniky v předškolním vzdělávání obsahuje 70 podrobně zpracovaných výtvarných námětů doplněných o fotografickou dokumentaci dětských prací a výčet 180 dalších inspirativních námětů zařazených ke konkrétním výtvarným řadám a technikám, aby kniha byla pro učitelky mateřských škol skutečně obsáhlým výtvarným nápadníkem i metodickou pomůckou pro práci s dětmi.
Obsah je rozdělen na dvě části: Výtvarné techniky vhodné do MŠ představují rozmanité možnosti výtvarných technik a postupů, kterými je možné uskutečňovat výtvarnou činnost s dětmi předškolního věku. Kromě kresby a malby jsou v kapitole obsaženy grafické techniky, plastická a prostorová tvorba i soudobé výtvarné postupy. Každá technika je doplněna o jeden výtvarný námět s vymezeným výtvarným úkolem.
Největší část publikace je věnována námětům ve výtvarné výchově. Náměty jsou uspořádané do čtyř tematických projektů, které jsou dále rozděleny do výtvarných řad: ROSTLINY (stromy, plody stromu, květiny, houby), ŽIVOČICHOVÉ (hmyz a pavouci, ryby, ptáci, savci), SVÁTKY A POHÁDKY (advent, masopust/karneval, Velikonoce, pohádky), TECHNIKA (dopravní prostředky, lidská obydlí).
Podrobně zpracované výtvarné náměty jsou motivované množstvím různorodých činností (pohybových, smyslových, slovních, dramatických, vizuálních atd.), obsahují výtvarný úkol, použitou techniku, pomůcky, realizaci, závěr a ukázky dětských prací. Publikace je na svém konci doplněna o šablony potřebné k některým výtvarným námětům.
Kód titulu: 9788074963568
Autor: Křížová, Žaneta
Nakladatel: Raabe
Jazyk: čeština
EAN: 9788074963568
Rok vydání: 2021
Počet stran: 236
skrýt