McIntyre , Rick - Vzestup vlka 8

Vzestup vlka 8
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788072528929
Cena eshop:
332 Kč
( Cena MOC: 369,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: McIntyre , Rick - Vzestup vlka 8

Americký národní park Yellowstone se kdysi honosil početnou vlčí populací, avšak ve dvacátých letech minulého století strážci parku zabili posledního z nich. Ve snaze navrátit místnímu ekosystému rovnováhu se pak o několik desetiletí později pokusili přivést vlky zase zpátky.
V 90. letech byl spuštěn projekt na obnovení populace vlků v Yellowstonu, jehož důležitou součástí byl autor této knihy. Svým osobitým stylem nás nechává nahlédnout do života vlčích smeček a prožít příběhy jednotlivých vlčích jedinců. Tedy především jednoho z nich – vlka 8, který se dokázal z nejmenšího, šikanovaného mláděte vypracovat v největšího vlka, který kdy žil.
Rick McIntyre strávil studiem a sledováním vlků v amerických národních parcích více než čtyřicet let. Tyto šelmy se mu podařilo zahlédnout na stotisíckrát a deník, v němž si vede záznamy z pozorování, čítá dvanáct tisíc stránek. Jeho práce přinesla zatím nejdetailnější obraz o tom, jak vlci žijí, jak se chovají a jak pravděpodobně přemýšlejí. Nyní je McIntyre v důchodu, jeho vášeň pro vlky ho však stále neopouští.

Předmluvu ke knize napsal známý herec a režisér Robert Redford, kniha zároveň obsahuje barevnou fotografickou přílohu.
Kód titulu: 9788072528929
Autor: McIntyre , Rick
Nakladatel: Práh
Jazyk: čeština
EAN: 9788072528929
Rok vydání: 2021
Počet stran: 272
skrýt