Verner, Jiří - Vzpomínky převážně vážně

Vzpomínky převážně vážně
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788088215288
Cena eshop:
269 Kč
( Cena MOC: 299,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Verner, Jiří - Vzpomínky převážně vážně

Červená pěticípá hvězda v bílém kruhu, umístěném v modrém pruhu na žlutém komínu. To byl znak Československé námořní plavby, pod nímž se naše lodě na světových mořích a oceánech plavily téměř pět desítek let. Dnes už se bohužel toto logo silné vnitrozemské plavební společnosti nevyskytuje nikde. Zmizely lodě pod československou a později českou vlajkou, ale zůstaly vzpomínky. Někdy humorné, někdy plné napětí a zápolení s prudkými větry, obřími vlnami a problémy, které zákonitě patří k provozu lodí.
Námořní kapitán Ing. Jiří Verner v této knize seznamuje čtenáře s prací našich námořníků, proloženou svými osobními zážitky. Čtenář tak zjistí, jak náročná tato profese je nejen po stránce fyzické, ale i psychické. Dozví se, jak se staví loď, ale také, co dělat, když do podpalubí teče voda, když dojde ke kolizi nebo když loď bojuje s povodní na Mississippi. Tato kniha tak přináší komplexní pohled na život na námořních lodích, na nichž se autor plavil po celý svůj pracovní život.
Volné pokračování již vydané publikace nazvané Vzpomínky převážně nevážně aneb co na našich lodích zažil český námořník Jiří Verner, vydané na jaře 2017 v nakladatelství Mare-Czech.
Kód titulu: 9788088215288
Autor: Verner, Jiří
Nakladatel: Mare-Czech
Jazyk: čeština
EAN: 9788088215288
Rok vydání: 2019
Počet stran: 170
skrýt