Kendíková, Jitka - Žák s odlišným mateřským jazykem v české škole 2

Žák s odlišným mateřským jazykem v české škole 2
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088429142
Cena eshop:
198 Kč
( Cena MOC: 220,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Kendíková, Jitka - Žák s odlišným mateřským jazykem v české škole 2

Soubor pracovních listů je určen pro práci se žáky s odlišným mateřským jazykem. Žáci se při práci s listy naučí lépe orientovat v problematice učiva předmětu vlastivěda. Pochopí základní pojmy, seznámí se s českými pověstmi, s významnými historickými osobnostmi a událostmi, kulturními památkami a zeměpisnými zajímavostmi, symboly české státnosti, českými zvyky a tradicemi a mnoha dalšími tématy. Díky práci s příručkou se kromě komunikačních schopností rozvíjí i další dovednosti, zejména osobnostní a sociální. Děti si potrénují paměť, ale i pozornost a soustředění. Proto je lze využívat i při práci s jinými žáky, např. těmi s různými speciálními vzdělávacími potřebami.
Základ pracovních listů tvoří zajímavě zpracované, černobílé ilustrace, ke kterým je připraveno několik jednoduchých úkolů pro žáky. Všechna zadání je možné doplňovat a rozpracovávat dle potřeby a individuálních možností žáka.
S pracovními listy mohou žáci s OMJ pracovat se svými učiteli, asistenty, družináři, případně s rodiči či staršími sourozenci. Proto jsou listy doplněny stručnými metodickými pokyny a procvičovanou slovní zásobou. V závěru publikace je umístěn abecedně řazený slovník použité slovní zásoby. Na prázdnou linku za každým slovem si mohou žáci zapisovat význam slova v mateřském jazyce.
Kód titulu: 9788088429142
Autor: Kendíková, Jitka
Nakladatel: Pasparta
Tvůrci: Ilustrátor: Viktor Svoboda
Jazyk: čeština
EAN: 9788088429142
Rok vydání: 2021
Počet stran: 56
skrýt