Šašinková, Eva - Základy hry na kontrabas

Základy hry na kontrabas
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090757844
Cena eshop:
612 Kč
( Cena MOC: 680,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Šašinková, Eva - Základy hry na kontrabas

Základy hry na kontrabas – unikátní kniha, která obsahuje základní informace o hře na kontrabas. Je zpracována podle metodiky prof. Jiřího Hudce, pedagoga na AMU v Praze a na Královské hudební akademii v Manchesteru. Všechny postupy ve výuce hry na kontrabas jsou v knize popsány a doplněny názornými fotografiemi Jiřího Hudce, sólokontrabasisty a dlouholetého vedoucího kontrabasové skupiny České filharmonie. Kniha obsahuje přes 120 barevných fotografií a ilustrace Pavla Hudce.
Kniha je určena pro začínající hráče na kontrabas a pedagogy ZUŠ.

Obsah:
ÚVOD - Členění publikace
ČÁST PRVNÍ - Seznámení s nástrojem, specifika a pojmy (Kontrabas, Kontrabasový smyčec, Popis kontrabasu a smyčce, Příprava ke hře na nástroj, Specifika kontrabasové hry, Notace kontrabasu, Základní pojmy).
ČÁST DRUHÁ - Držení nástroje a smyčce (Držení smyčce, Pozice pravé ruky, Zasazení žabky do dlaně, Prsty na smyčci, Pohyb zápěstí, Držení nástroje, Nastavení bodce - výška nástroje, Kontaktní místo nástroje a těla hráče, Postavení levé ruky, Dostupnost smyčce pro kontakt se všemi strunami).
ČÁST TŘETÍ – Základy hry na kontrabas (Pravá ruka – základy, Základní pohyb zápěstím, Kontaktní místo smyčce se strunami, Základní tah smyčcem, Vedení smyčce, Nácvik smyku v různých částech smyčce, Levá ruka – základy, Hra vestoje a vsedě, Intonace, Polohy levé ruky, Postavení levé ruky v základní poloze).
ČÁST ČTVRTÁ - Synchronizace pravé a levé ruky (Tah smyčce při synchronizaci pravé a levé ruky, Nácvik tahu smyčce a výměny prstů).
ČÁST PÁTÁ - Základní smyčcová technika (Detaché a staccato, Dynamika jako součást smyčcové techniky, Rychlost tahu smyčce).
ČÁST ŠESTÁ – Technika levé ruky (Seznámení s polohami, Význam jednotlivých poloh, Základní pohyb při výměně poloh, Výměny poloh, Výměna poloh při hře smyčcem, Vibrato)
ČÁST SEDMÁ – Závěrečná část (Základní technika hry na kontrabas, Pokročilá technika hry na kontrabas, Dispozice pro hru na hudební nástroj).
Kód titulu: 9788090757844
Autor: Šašinková, Eva
Nakladatel: CZECH Music Edition
Jazyk: čeština
EAN: 9788090757844
Rok vydání: 2021
Počet stran: 80
skrýt