Aguilera, Carlos A., Aroche, Rito Ramón, de Armas, Pedro Marqués, Flores, Juan Carlos, Majías, Rolando Sánchez, Pérez, Ricardo Alberto - Zápisky z mrtvého ostrova / Kubánská skupina Diaspóra(s)

Zápisky z mrtvého ostrova / Kubánská skupina Diaspóra(s)
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788086603612
Cena eshop:
89 Kč
( Cena MOC: 99,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Aguilera, Carlos A., Aroche, Rito Ramón, de Armas, Pedro Marqués, Flores, Juan Carlos, Majías, Rolando Sánchez, Pérez, Ricardo Alberto - Zápisky z mrtvého ostrova / Kubánská skupina Diaspóra(s)

Začátkem 90. let se na neoficiální kubánské literární scéně objevil nebývale pojatý časopis Diáspora(s). Přispívali autoři narození po šedesátém roce, kteří svou poezií a kritickým myšlením způsobili naprostou kulturní revoluci. Poprvé v historii kubánské literatury se totiž objevili spisovatelé, kteří rezignovali na psaní takové literatury, jaká se od Kubánců očekává, ať už režimu poplatně přisluhovačské na samotném ostrově nebo naopak okázale kritické v exilu. Autoři projektu Diáspora(s) přišli s naprosto novým viděním Kuby. Podle nich je Kuba natolik poznamenaná a rozvrácená, že už vlastně neexistuje, a proto neexistuje ani nic takového jako typická kubánská literatura. Mnohému českému čtenáři to připomene českou undergroundovou scénu z let sedmdesátých a osmdesátých, jejíž výchozí situace byla velmi podobná tomu, co dnes zažívá poslední kubánská básnická generace 20. století.
Kód titulu: 9788086603612
Autor: Aguilera, Carlos A., Aroche, Rito Ramón, de Armas, Pedro Marqués, Flores, Juan Carlos, Majías, Rolando Sánchez, Pérez, Ricardo Alberto
Nakladatel: Agite/Fra
Jazyk: čeština
EAN: 9788086603612
Rok vydání: 2007
Počet stran: 216
skrýt