Palin, Michael - Zápisky ze Severní Koreje

Náhled obálky není k dispozici
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788076425071
Cena eshop:
314 Kč
( Cena MOC: 349,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Palin, Michael - Zápisky ze Severní Koreje

Záblesk života v nejuzavřenější zemi světa očima nejoblíbenějšího britského světoběžníka.
V květnu roku 2018 někdejší člen slavných Monty Python a zanícený cestovatel Michael Palin strávil dva týdny v notoricky tajnůstkářské Severokorejské lidově demokratické republice, odříznuté zemi bez internetu i signálu, jejímuž venkovu stále vládne zastaralá ekonomika připomínající nevolnictví, zatímco metropoli zdobí blyštivé mrakodrapy a přepychové stanice metra. Výsledný cestopisný dokument stanice Channel 5 zaznamenal velký divácký ohlas.
Palin nám nyní předkládá svůj osobní deník, v němž popisuje nejen to, co během své návštěvy spatřil – včetně prchavých záblesků skutečností, které se před ním autority snažily utajit -, ale i rozhovory s místními obyvateli. Otevřeně hovoří o svých setkáních s veřejnými činiteli a pečlivě zaznamenává své úvahy o zemi, jež se nepodobá žádné z těch, které dosud navštívil, a stejnou měrou vzbuzuje strach i fascinaci.
Zápisky ze Severní Koreje, psané s Palinovou typickou vřelostí a nápaditostí, doplněné o krásné barevné fotografie, nabízejí ojedinělý pohled na Severní Koreu velmi odlišnou od té, kterou známe z novinových titulků.
Kód titulu: 9788076425071
Autor: Palin, Michael
Nakladatel: Pangea
Jazyk: čeština
EAN: 9788076425071
Rok vydání: 2020
Počet stran: 176
skrýt