Bellová, Bianca, Bobek, Petr, Čechova, Dora, Čejka, Jaroslav, Dědeček, Jiří, Doležal, Miloš, Dvořáková, Petra, Grygar, Jiří, Hanišová, Viktorie, Hejkalová, Markéta, Kábrtová, Lidmila, Kratochvil, Jiří, Kraus, Ivan, Lojín, Jiří, Mlejnek, Josef, Mornštajnová, Alena, Obermannová, Irena, Paasilinna, Arto, Padevět, Jiří, Palán, Aleš, Patřičný, Martin, Pecháčková, Ivana, Reiner, Martin, Stránský, Jiří, Šanda, Michal, Tučková, Kateřina, Tvrdá, Eva, Urban, Miloš, Vaculík, Ludvík, Vašíček, Arnošt, Větvička, Václav, Viewegh, Michal, Vrba, Michal - Země skrytých úsměvů

Země skrytých úsměvů
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788088396024
Cena eshop:
314 Kč
( Cena MOC: 349,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Bellová, Bianca, Bobek, Petr, Čechova, Dora, Čejka, Jaroslav, Dědeček, Jiří, Doležal, Miloš, Dvořáková, Petra, Grygar, Jiří, Hanišová, Viktorie, Hejkalová, Markéta, Kábrtová, Lidmila, Kratochvil, Jiří, Kraus, Ivan, Lojín, Jiří, Mlejnek, Josef, Mornštajnová, Alena, Obermannová, Irena, Paasilinna, Arto, Padevět, Jiří, Palán, Aleš, Patřičný, Martin, Pecháčková, Ivana, Reiner, Martin, Stránský, Jiří, Šanda, Michal, Tučková, Kateřina, Tvrdá, Eva, Urban, Miloš, Vaculík, Ludvík, Vašíček, Arnošt, Větvička, Václav, Viewegh, Michal, Vrba, Michal - Země skrytých úsměvů

Kniha Země skrytých úsměvů přináší 30 povídek 30 současných českých spisovatelů, spjatých s Podzimním knižním veletrhem v Havlíčkově Brodě + navíc texty tří již nežijících autorů.
Povídky jsou žánrově i tematicky pestré, zrovna tak jako je pestrá současná česká literatura.

Někteří autoři píší o totalitní minulosti. Petr Bobek vypráví příběh o svobodě a lásce za časů útlaku, Miloš Doležal o zlu, které kolem sebe rozséval jihlavský estébák, až se obrátilo proti němu. Jiří Padevět se vrací k osudu umučeného kněze Josefa Toufara. Jiří Kratochvil v magicky mrazivém příběhu Vrun líčí návrat duchů minulosti. Aleš Palán popisuje šedivou všednost totality dětskýma očima, a dětské vnímání nenápadných totalitních tragédií přináší i povídka Ivany Pecháčkové. Kateřina Tučková dojímavě připomíná nejzranitelnější oběť totalitních zločinů, starou romskou ženu.
Řada autorek a autorů píše o spletitých, radostných i bolestivých cestách mezilidských vztahů. Dora Čechova o návratu dávné lásky, Jaroslav Čejka o smrti a tajemství otce, Petra Dvořáková o manželské lásce, která tak na první pohled moc nevypadá, Viktorie Hanišová o příliš vzorných dětech, Lidmila Kábrtová o osamělosti staré ženy, Irena Obermannová o stesku po mámě, Martin Patřičný o rozdílech mezi sexem, láskou a něhou, Martin Reiner o kráse i smutku nedovolené lásky, Eva Tvrdá o rozpadu manželství, Miloš Urban o všehoschopné touze po dítěti a Michal Vrba o návratu do života s nadějí na nový začátek. U několika povídek se zasmějete, ovšem jestli vesele nebo hořce, to je otázka. Bianca Bellová odhaluje, jakou roli může hrát jediné písmeno, Alena Mornštajnová prozrazuje, jak důležité je správně spočítat schody, a význam čísel připomíná i Markéta Hejkalová. Michal Viewegh důrazně upozorňuje, že ani smrt nemusí být překážkou šťastného života, a Ivan Kraus nabízí inspiraci, jak lépe a účinněji propagovat knihy.
Vraždy, napětí a překvapivý konec čeká na čtenáře v povídkách Jiřího Lojína a Arnošta Vašíčka.
Několik próz je vzpomínkových. Jiří Grygar vzpomíná na to, jak se stal knihomolem, Josef Mlejnek na neobyčejnou paní bytnou z disidentských dob, Jiří Dědeček na kouzelnou dobu mezi dětstvím a mládím, Michal Šanda na literární výlety s básníkem Vítem Kremličkou, Václav Větvička na pohádkově krásná jména českých rostlin.
Knihu doplňují čtyři texty tří již nežijících autorů: dva fejetony Ludvíka Vaculíka, věnované Podzimnímu knižnímu veletrhu, méně známý úryvek ze začátku Zdivočelé země Jiřího Stránského a ukázka z románu Prostopášný modlitební mlýnek finského humoristy Arta Paasilinny (jediného zahraničního autora knihy). Paasilinna v ní píše o havlíčkobrodském veletrhu, neboť to při jeho návštěvě čtenářům slíbil a jako správný Fin slib dodržel.

Kód titulu: 9788088396024
Autor: Bellová, Bianca, Bobek, Petr, Čechova, Dora, Čejka, Jaroslav, Dědeček, Jiří, Doležal, Miloš, Dvořáková, Petra, Grygar, Jiří, Hanišová, Viktorie, Hejkalová, Markéta, Kábrtová, Lidmila, Kratochvil, Jiří, Kraus, Ivan, Lojín, Jiří, Mlejnek, Josef, Mornštajnová, Alena, Obermannová, Irena, Paasilinna, Arto, Padevět, Jiří, Palán, Aleš, Patřičný, Martin, Pecháčková, Ivana, Reiner, Martin, Stránský, Jiří, Šanda, Michal, Tučková, Kateřina, Tvrdá, Eva, Urban, Miloš, Vaculík, Ludvík, Vašíček, Arnošt, Větvička, Václav, Viewegh, Michal, Vrba, Michal
Nakladatel: Hejkal
Jazyk: čeština
EAN: 9788088396024
Rok vydání: 2020
Počet stran: 272
skrýt