Jančok, Ľubomír - Život na Sorbonně

Život na Sorbonně
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788056909188
Cena eshop:
441 Kč
( Cena MOC: 490,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Jančok, Ľubomír - Život na Sorbonně

Proč francouzští intelektuálové kritizují elity ve své zemi, zatímco v zemích střední a východní Evropy právě elity chybí? Léta čekáme na to, kdy konečně nejlepší studenti budou řídit naši zemi. Silné a kvalitní školství je u nás zatím jen snem, ale elitní studenty už máme. Jak je využít? Jak to dělají v Paříži, Londýně a zbytku světa?

Kniha je akademickou a kulturní sondou do hlav elit a „prestiže“ francouzské společnosti. Obsahuje také čtyři exkluzivní rozhovory: se správcem a protokolářem Sorbonny o slavné univerzitě, s uznávaným profesorem o otázkách, které trápí svět a Slovensko, s autorovým školitelem o životě v akademických výšinách a nakonec Nec pluribus impar – Jiný než ostatní – rozhovor s elitním dítětem své doby o jeho životě a fintách. Jak nezmařit talent vašeho dítěte? K čemu je intelekt? Kde končí talent a nastupuje savoir-vivre? V závěru knihy se ponoříme do jádra autorovy disertační práce.

PhDr. Ľubomír Jančok, PhD., (1982, Veľké Rovné) žije střídavě na Slovensku a ve Francii. Ukončil doktorát na pařížské Sorbonně. Řídí dvě firmy. Přednášel diplomacii, etiketu, literaturu a gastrokulturu na slovenských univerzitách, v Kanadě, Řecku, Itálii, Rumunsku a ve Francii. Je laureátem ceny rektora UK v Bratislavě a držitelem několika francouzských ocenění. Po završení studií na Sorbonně přináší do Bratislavy to nejkrásnější z francouzského světa. Založil vzdělávací a kulinářskou instituci Chez Balzac. Jeho cestovní kancelář Monte Christo organizuje kulturní pobyty. Vede kurzy etikety pro děti od čtyř let. Je autorem úspěšných knih Glamour Paříže, Francouzský paradox a Jiná, ale stále blízká.
Kód titulu: 9788056909188
Autor: Jančok, Ľubomír
Nakladatel: Marenčin PT
Tvůrci: Ilustrátor: Zuzana Smolková
Jazyk: čeština
EAN: 9788056909188
Rok vydání: 2022
Počet stran: 248
skrýt