Chorchoj, Olgoj, Jirásek, Václav, Macek, Jiří, Profil Media, s.r.o., Zielinski, Jana - Strom

Strom
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788090430082
Cena eshop:
405 Kč
( Cena MOC: 450,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Chorchoj, Olgoj, Jirásek, Václav, Macek, Jiří, Profil Media, s.r.o., Zielinski, Jana - Strom

"Jsou místa, kterými prochází čas a od kterých se odvíjí děj. Louky, prameny, zálivy, hory, zahrady, náměstí… Stromy. A stoly."
Strom je stůl. Pro galerii Křehký jej navrhli Olgoj Chorchoj a je vyroben z jediného kmene dubu letního.
Ze stromů, které se měly v zimě 2010/11 v Kinském polesí zámku Chlumec nad Cidlinou pokácet, si jej sami vybrali majitelé značky a galerie Křehký Jana Zielinski a Jiří Macek. Dub stál na nenápadném místě, přesto nepřehlédnutelný. Společně s fotografem Václavem Jiráskem pak sledovali, jak jeho listy zlátnou, viděli dopadat sníh na jeho již holé větve. Byli také u toho, když padl k zemi, i u každého dalšího kroku, který následoval. Na pile, v sušičce, v truhlárně. A zatímco byl rozřezáván na jednotlivá prkna, sušil se a truhláři mu dávali navržený tvar stolu, jezdili dál i do lesa, ze kterého pocházel a kde sto let rostl k nebi.
Výstava fotografií Václava Jiráska spojená s prvním veřejným představením stolu Strom stejně jako stejnojmenná kniha zachycují celý proces zrodu stolu, ale více než dokumentem jsou pokusem Jany, Jiřího a Václava o zachycení života jednoho místa a o navázání na jeho příběh vložený do intarzie letokruhů ve středu stolu. Velmi osobním pokusem, ve kterém čas ztrácí své hranice a otvírá prostor Nekonečnu.
Kód titulu: 9788090430082
Autor: Chorchoj, Olgoj, Jirásek, Václav, Macek, Jiří, Profil Media, s.r.o., Zielinski, Jana
Nakladatel: Profil Media
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2013
skrýt