Dufek, Antonín - Jaromír Funke - Mezi konstrukcí a emocí

Jaromír Funke - Mezi konstrukcí a emocí
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074371066
Cena eshop:
1.166 Kč
( Cena MOC: 1.295,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Dufek, Antonín - Jaromír Funke - Mezi konstrukcí a emocí

Jaromír Funke (1896-1945)patřil mezi novátory moderní fotografie, podobně jako Jaroslav Rössler, Man Ray, László Moholy-Nagy, Albert Renger-Patzsch, Alexander Rodčenko, Paul Strand, Edward Weston a další. Podobně jako oni se Funke - roku 1922 - vydal na cestu k abstrakci, která vyústila v jeho vlastním -ismu, "fotogenismu".

Reagoval také na kubismus a vytvořil vzorová díla nové věcnosti a konstruktivismu, stál nejblíž Bauhausu. V průběhu dvacátých let akceptoval jako jeden z prvních také iracionální směry, poetismus a surrealismus. Na Bretonově pojetí zázračného setkání založil po polovině třicátých let svoji „emoční fotografii“. Byl typickým všestranně vzdělaným intelektuálem své doby. Součástí knihy je Antologie textů Jaromíra Funkeho.

Kniha přibližuje především logiku utváření a proměn Funkeho tvorby, zasazuje Funkeho dílo do kontextu evropské avantgardní fotografie a kultury. Prokazuje, že Funke patří k jejím průkopníkům.

Jde o první velkou monografii tohoto světově proslulého fotografa. Na knize spolupracovala paní Miloslava Rupešová, dcera Jaromíra Funkeho.
Kód titulu: 9788074371066
Autor: Dufek, Antonín
Nakladatel: KANT
Jazyk: čeština
Rok vydání: 2013
Počet stran: 276
skrýt