Zatloukal, Pavel, Zeman, Lubomír - Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska

Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788087073797
Cena eshop:
611 Kč
( Cena MOC: 679,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Zatloukal, Pavel, Zeman, Lubomír - Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska

Lázně Čech, Moravy a Slezska svou bohatostí a různorodostí přírodních léčivých zdrojů, léčebných metod i samotným prostředím lázní a jejich architektonickým ztvárněním jsou něčím i v Evropě a ve světě jedinečným. Jejich léčebný věhlas, stejně jako architektonická i přírodní krása lázeňských míst přitahovaly už v minulosti vzácné návštěvy z Evropy i domova.
To, jak vypadá většina dnešních lázní, je především výsledkem dlouhodobého architektonického vývoje, do něhož významně zasáhli vynikající čeští i zahraniční architekti.
Kniha, vydaná v ediční řadě Slavné stavby nakladatelství Foibos Books nás na 504 stranách seznamuje s dvaceti dvěma lázeňskými městy a místy a provází nás zasvěceným a poutavým slovem 181 stavbou a stavebním komplexem těchto míst. Lázeňskými pavilony, kolonádami, krytými promenádami, pitnými halami, fontánami, lázeňskými domy, vilami, penziony a hotely, sakrálními stavbami, lázeňskými divadly, parky a lesoparky a vším co vytváří neopakovatelnou atmosféru lázní.
Publikace skýtá také obrazovou podívanou na tuto architektonickou krásu, obsaženou ve stovkách kreseb, historických i současných fotografií staveb a míst.
Kód titulu: 9788087073797
Autor: Zatloukal, Pavel, Zeman, Lubomír
Nakladatel: Foibos
Jazyk: čeština
EAN: 9788087073797
Rok vydání: 2014
Počet stran: 507
skrýt