Klusáková, Luďa - Small Towns in Europe in the 20th and 21st Centuries

Small Towns in Europe in the 20th and 21st Centuries
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788024636450
Cena eshop:
180 Kč
( Cena MOC: 200,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Klusáková, Luďa - Small Towns in Europe in the 20th and 21st Centuries

Malá města v Evropě ve dvacátém a na počátku jedenadvacátého století jsou v historickém výzkumu opomíjená. Problematika kulturního dědictví ve vazbě na rozvojové strategie, je téma diskutované ekonomy více než historiky. Kolektivní monografie věnovaná fenoménu malého města, jenž má v Evropě specifickou, byť regionálně velmi diverzifikovanou podobu, se zaměřila na problémy, které řeší ve druhé polovině dvacátého a v první dekádě jednadvacátého století. Města nevýznamná, uprostřed zemědělského venkova či na periferii metropolí, se snaží najít motivaci k překonání ekonomických a sociálních problémů.
V pěti kapitolách knihy autorky a autoři sledují malá města v několika málo evropských zemích a analyzují, jak lidé, kteří o městech rozhodují, architekti a urbanisté, přemýšleli o městě a organizovali prostor malých měst. Jedna z cest, kterou města využívají, vede přes zhodnocení kulturního dědictví a jeho využití jako nástroje k motivaci svého rozvoje. Tito lidé chtějí upozornit na své město a učinit z něj centrum regionálního rozvoje. Způsob využívání kulturního dědictví je velmi rozmanitý, jak dokazují výsledky výzkumu badatelů různých oborů.
V mezinárodním autorském týmu najdou čtenáři historiky a historičky, sociology, architektky i historika umění, kteří spolupracují v Evropské asociaci pro urbánní historii.
Kód titulu: 9788024636450
Autor: Klusáková, Luďa
Nakladatel: Karolinum
Jazyk: angličtina
EAN: 9788024636450
Rok vydání: 2017
Počet stran: 160
skrýt