Zikmund-Lender, Ladislav - Struktura města v zeleni

Struktura města v zeleni
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788090712805
Cena eshop:
656 Kč
( Cena MOC: 729,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Zikmund-Lender, Ladislav - Struktura města v zeleni

Kniha ve dvaceti kapitolách ukazuje, že unikátní moderní urbansimus a architektura města Hradec Králové spočívá ve vrstvení odkazů historických epoch, v systematickém včlenění struktury veřejné zeleně do tehdejší představy o moderní metropoli a v organickém propojení progresivních i tradičních architektonickýh forem.
Poskytuje nejen nové interpretace děl ikonických architektů, ale přináší i kapitoly věnované tvůrcům, o nichž v souvislosti s Hradcem zatím nikdo nepsal. Zaměruje se na hradecké dílo Jana Kotěry, Václava Weinzettla, Františka Thomayera, Jindřicha Freiwalda, Theodora Petříka, Oldřicha Lisky, Jana Rejchla, Josefa Gočára, Vladimíra Zákrejse, Josefa Fňouka či Heinricha Kulky a dalších slavných tvůrců. Kromě toho se zabývá i tím, jak se na venkovském městě projevily avantgardní styly jako kubismus nebo funkcionalismus, a ukazuje také, jak jednotlivé církve přistupovaly k požadavku moderního svatostánku.
Kniha je zatím nejrozsáhlejší syntézou o architektuře 20. století. Obsahuje přes 300 současných i dobových fotografií, návrhy a plány, mapu 60 vybraných objektů, jmenný restřík a rozsáhlé anglické resumé.
Kód titulu: 9788090712805
Autor: Zikmund-Lender, Ladislav
Nakladatel: Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové
Jazyk: čeština
EAN: 9788090712805
Rok vydání: 2018
Počet stran: 280
skrýt