Outrata, Edvard, Růžička, Vlastimil - Destrukce české státní správy

Destrukce české státní správy
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074292224
Cena eshop:
89 Kč
( Cena MOC: 99,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Outrata, Edvard, Růžička, Vlastimil - Destrukce české státní správy

Jedním z hlavních předpokladů úspěšné moderní demokracie a právního státu je profesionalita a nezávislost státní správy, nezávislé, výkonné úřednictvo.
Zpolitizování státní správy, korupce, neprůhlednost v zacházení se státními zakázkami, to vše patří dlouhodobě k zásadním problémům naší polistopadové současnosti. Edvard Outrata, bývalý předseda Českého statistického úřadu a v předlistopadové době ředitel informatického úseku kanadské statistiky, je dlouhodobým kritikem neutěšeného stavu české státní správy.
V rozhovoru, který s ním vedl publicista Vlastimil Růžička, se Edvard Outrata věnuje především otázkám státní správy a hledání cest k její profesionalizaci. Dostane se ale i na další otázky fungování demokratické společnosti včetně těch nejaktuálnějších, přičemž Edvard Outrata kromě zkušeností s kanadskou i českou státní správou může uplatnit i pohled zevnitř české politiky – v letech 2000 až 2006 byl senátorem. Úvodní část knihy sleduje jeho životní osudy, práci v průkopnickém Výzkumném ústavu matematických strojů, emigraci po roce 1968, zkušenosti s exulantským prostředím.
Knihu doplňují vybrané texty Edvarda Outraty věnované problematice státní správy. Jak konečně dospět k profesionální a výkonné státní správě, jejíž laskavou karikaturu nabízí oblíbený britský seriál Jistě, pane ministře?
Kód titulu: 9788074292224
Autor: Outrata, Edvard, Růžička, Vlastimil
Nakladatel: Vyšehrad
Jazyk: čeština
EAN: 9788074292224
Rok vydání: 2014
Počet stran: 174
skrýt