Hrdličková, Ivana - Islámské finance jako alternativa

Islámské finance jako alternativa
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788090241954
Cena eshop:
206 Kč
( Cena MOC: 229,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Hrdličková, Ivana - Islámské finance jako alternativa

S rostoucím počtem obyvatel islámského vyznání, velkou migrací obyvatel do, nebo ze zemí s islámskou právní kulturou a díky rozvoji mezinárodního obchodu po celém světě, se stále častěji stává, že se setkáváme se skutečností, kdy islámské právo šarí'a nevyhnutelně zasahuje také do práva mezinárodního.
Autorka ve své knize seznamuje čtenáře s pojmy a normami islámského práva, jeho historií a vývojem, ale zejména se zabývá jeho aplikací ve finanční a bankovní sféře. Porovnává rozdíly mezi konvečními a islámskými finančními službami na základě současných finančních institucí a nastiňuje možnost fungování islámských finančních principů v neislámských právních systémech.

Autorka JUDr. Ivana Hrdličková, PhD., je soudkyně a právní expert Rady Evropy v oblasti boje proti praní špinavých peněz a financování terorismu a justiční spolupráce mezi zeměmi Evropské unie a Unie Středomoří. Zabývá se také islámským právem, a to zejména islámským finančnictvím. Dizertační práce na téma „Právo šarí’a, zejména islámské bankovnictví ve vztazích s mezinárodním prvkem“ je podkladem této publikace. Působí také jako lektorka řady mezinárodních organizací v oblasti lidských práv a islámského práva, zejména islámských financí.
Kód titulu: 9788090241954
Autor: Hrdličková, Ivana
Nakladatel: A.M.S trading
Jazyk: čeština
EAN: 9788090241954
Rok vydání: 2014
Počet stran: 176
skrýt