de Oliveira, Nythamar, Hrubec, Marek, Saavedra, Giovani, Sobottka, Emil - Justice and Recognition

Justice and Recognition
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788070074350
Cena eshop:
446 Kč
( Cena MOC: 495,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: de Oliveira, Nythamar, Hrubec, Marek, Saavedra, Giovani, Sobottka, Emil - Justice and Recognition

Kniha se zaměřuje na dva významné koncepty teorie společnosti: spravedlnost a uznání, především sociální spravedlnost a sociální uznání. Rozebírá jejich význam, jejich vzájemný vztah a jejich společenské, právní a globální aspekty. Ukazuje, že tradiční teorie a praxe zahrnují vážné deficity v oblasti spravedlnosti a uznání a nabízí alternativní přístupy z hlediska kritické teorie společnosti. Kniha analyzuje, jakou zásadní roli hraje uznání v kritické teorii zneuznání Axela Honnetha.
The book offers essays focusing on the connection between injustice and misrecognition, or justice and recognition (Anerkennung). The formulation of the issue of justice and recognition is closely linked with Axel Honneth as a critical theorist who mostly contributed to philosophical and social scientific research on recognition.
The book shows and evaluates what the contributions of Honneth’s theory of social recognition and its relation to justice are. The book as a whole contributes to the current theoretical discussions on justice at domestic and global levels, and presents the significant role of recognition in them.

Vyšlo ve spolupráci s PURCS, Porto Alegre.
Kód titulu: 9788070074350
Autor: de Oliveira, Nythamar, Hrubec, Marek, Saavedra, Giovani, Sobottka, Emil
Nakladatel: Filosofia
Jazyk: angličtina
EAN: 9788070074350
Rok vydání: 2015
Počet stran: 458
skrýt