Pikálková, Simona, Podaná, Zuzana, Buriánek, Jiří - Ženy jako oběti partnerského násilí

Ženy jako oběti partnerského násilí
Dostupnost
skladem
Kód titulu
9788074191893
Cena eshop:
378 Kč
( Cena MOC: 420,- )  Sleva 10 %
ks

Popis titulu: Pikálková, Simona, Podaná, Zuzana, Buriánek, Jiří - Ženy jako oběti partnerského násilí

Kniha nabízí přehledně a systematicky zpracované informace týkající se fenoménu násilí na ženách v partnerských vztazích – jeho různých podob, souvislostí a faktorů více či méně přispívajících ke vzniku násilného chování. V analýzách nechybí ani aspekt časového vývoje, kdy údaje byly porovnány s daty pocházejícími z mezinárodního výzkumu provedeného před deseti lety.

Autoři se zaměřili nejen na fyzické a psychické formy násilí a blízké souvislosti, ale věnovali pozornost i analýze profilu obětí na straně jedné a partnerů, kteří se dopouštějí násilí, na straně druhé. Předmětem jejich zájmu byla rovněž problematika percepce násilí ve vztahu a reakcí na ně. V neposlední řadě se kniha věnuje tématu, které podnětně propojuje sociologickou a psychologickou perspektivu, totiž uspořádání partnerských vztahů, resp. partnerským konfiguracím, ve vztahu k výskytu různých forem násilí.

Základ pro analýzy tvoří sice data z rozsáhlého empirického šetření, autoři se nicméně pokusili předmět zkoumání i všechny dílčí analýzy ukotvit v širší teoretické rovině, zejména s ohledem na soudobé kriminologické teorie. Při rozboru okolností vzniku partnerského násilí byly použity i složitější analytické postupy snažící se podchytit podstatné faktory a vlivy působící jako jakési katalyzátory agrese.
Kód titulu: 9788074191893
Autor: Pikálková, Simona, Podaná, Zuzana, Buriánek, Jiří
Nakladatel: SLON
Jazyk: čeština
EAN: 9788074191893
Rok vydání: 2015
Počet stran: 168
skrýt