Morain, Dan - Kamala Harrisová

Kamala Harrisová
Dostupnost
není skladem
Kód titulu
9788072605064
Cena eshop:
357 Kč
( Cena MOC: 397,- )  Sleva 10 %
Není dostupný

Popis titulu: Morain, Dan - Kamala Harrisová

Jak se dcera dvou přistěhovalců v Kalifornii vypracovala na první viceprezidentku Spojených států amerických? Vlastní cestou.
Kamalu Harrisovou a její mladší sestru vychovala svobodná matka, praktická odbornice na rakovinu, která jako devatenáctiletá emigrovala z Indie za lepším vzděláním. S Kamaliným otcem, špičkovým profesorem ekonomiky pocházejícím z Jamajky, se rozešla, když bylo Kamale jen pět let. Kamala zdědila po obou rodičích smysl pro sociální spravedlnost, po matce pak pracovní nasazení, cit pro detail, a především talent dokázat nemožné.
Po skromných začátcích v Oaklandu a následném aktivistickém období na Howardově univerzitě z ní vyrostla nezdolná, pohotová, chápavá a precizní žena – obávaná prokurátorka vyhlášená svými jízlivými průpovídkami a politička schopná šikovně zvládat rozpolcenou kalifornskou politickou kulturu. To vše zachytil zkušený novinář Dan Morain, jenž sledoval život Kamaly Harrisové celých pětadvacet let, během nichž se zabýval situací v Kalifornii. Nyní předkládá první podrobný a čtivý popis Kamaliny nevšední profesní dráhy. Zároveň autor průběžně ukazuje, co Harrisová dělá, když se nikdo nedívá: zamilovává se v pozdním věku, stává se nevlastní matkou a stará se o málo známé členy své dlouholeté neformální politické rodiny, která vždycky věděla, že její osobitý styl ji vynese až na vrchol.
Kód titulu: 9788072605064
Autor: Morain, Dan
Nakladatel: Prostor
Jazyk: čeština
EAN: 9788072605064
Rok vydání: 2021
Počet stran: 328
skrýt