Divadelní hry psané ve vězení
Kód: KOS272410
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Detailní popis produktu
Zdeněk Kalista (1900-1982) je znám především jako historik a v menší míře i jako básník. Jeho dramatické práce jsou však před badatelskou i divadelní veřejností dosud ukryty mezi nevydanými díly v písemné pozůstalosti ve sbírkových fondech Památníku národního písemnictví. V rozmezí let 1956-1957 napsal ve vězení na Pankráci mimo jiné tři divadelní hry:Jan z Werthu. Hra o generálovi.
Láska a smrt čili Hra o omylu. Hra o hvězdářích a Benátkách a Dražicích.
Loupežníci a městečko - jedná se o nové zpracování námětu, jehož první (expresionistická) verze pochází z roku 1921, další jsou z let 1924 a 1930.
Úvodní studie se zabývá Kalistovým soudním procesem a odsouzením, literární tvorbou ve vězení, rozborem jeho dramatické tvorby a jejím zasazením jednak do historické situace, jednak do kontextu jeho ostatní tvorby historické i literární, a rovněž Kalistovými snahami o zveřejnění těchto děl. Edici každé hry uzavírá ediční poznámka, pojednávající o vzniku a stavu rukopisů i o edičních zásazích do textu a jejich důvodech. Studie + edice Renata Ferklová
Doplňkové parametry
Kategorie: | Divadelní hry |
---|---|
EAN: | 9788087376577 |
Autor: | Zdeněk Kalista |
EAN: | 9788087376577 |
Jazyk: | cze |
Počet stránek: | 534 |
Druh produktu: | kniha, brožovaná vazba |
Rok vydání: | 2020 |
Položka byla vyprodána… |