Golem

Kód: KOS279700
Neohodnoceno
Značka: Argo
438 Kč
SKLADEM
“Samozřejmě jsem si vědom, že ilustrovat Golema po Steinerovi je jako ilustrovat Švejka po Ladovi, ale na druhou stranu si myslím, že je to možné je - tedy alespoň deset Golemů.” (J. Róna)

Detailní informace

22 let lásky ke knihám
Žijeme knihami už od roku 2001. Máme přehled a umíme dobře poradit.
Dárek - magazín Knihkupec
Magazín Knihkupec zdarma jako dárek
Ke každé objednávce dostanete od nás magazín Knihkupec
Nezávislé rodinné knihkupectví
Protože nespadáme pod velké řetězce, nabízíme rozmanité knižní srdcovky.
Unikátní výběr
Přes 45 tisíc knih včetně novinek i starších a nekomerčních pokladů.

Detailní popis produktu

“Samozřejmě jsem si vědom, že ilustrovat Golema po Steinerovi je jako ilustrovat Švejka po Ladovi, ale na druhou stranu si myslím, že to je možné je - tedy alespoň ten Golem." (J. Róna)
"Kniha ke mně lépea, jako hovořím sen, jen mnohem jasněji a zřetel. A dotýkala se mého srdce jako otázka." Stejně jako se srdce a mysli vypravěče Athanasia Pernatha magicky dotýkala kniha Ibbur, kterou do rukou vtiskl neznámý cizinec, mystický pomocník - Golem -, tak Meyrinkův světoznámý román znepokojuje a poutá svým fantaskním kouzlem další a další generaci čtenářů. Jedním z nich je i Jaroslav Róna, který pro nové vydání této legendární knihy vytvořil soubor ilustrací. 

"Meyrinkův Golem je pro mě ikonické dílo, které mělo zásadní vliv na mé vnímání Prahy na přelomu devatenáctého a dvacátého století, a zejména zaniklé židovské čtvrti. Mysteriózní příběh o rytci kamejí Pernathovi a jeho setkání s Golemem, ponořený do atmosféry kabalistického tajemna, mě nesmírně přitahoval. To, že jsem mohl tu knihu ilustrovat po geniálním Hugo Steinerovi, bylo splněno mého snu." - Jaroslav Róna

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Autor: Gustav Meyrink
EAN: 9788025742907
Jazyk: cze
Počet stránek: 256
Druh produktu: kniha, vázaná vazba
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: