Kouzelné dobrodružství

Kód: KOS532541
Neohodnoceno
350 Kč
SKLADEM

Detailní informace

23 let lásky ke knihám
Žijeme knihami už od roku 2001. Máme přehled a umíme dobře poradit.
Dárek - magazín Knihkupec
Magazín Knihkupec zdarma jako dárek
Ke každé objednávce dostanete od nás magazín Knihkupec
Nezávislé rodinné knihkupectví
Protože nespadáme pod velké řetězce, nabízíme rozmanité knižní srdcovky.
Unikátní výběr
Přes 45 tisíc knih včetně novinek i starších a nekomerčních pokladů.

Detailní popis produktu

Ilustrované vydání světoznámého francouzského románu, který spatřil světlo světa již před více než sto lety, a přesto dodnes okouzluje čtenáře v mnoha zemích světa, je doplněno desítkami původních barevných dřevorytů francouzské malířky a rytkyně Hermine Davidové. Kouzelné dobrodružství je jediný román francouzského spisovatele Alaina-Fourniera, který zahynul v prv¬ním měsíci první světové války. Autor v něm vypráví o lásce - lásce více sněné než žité - sedmnáctiletého dobrodruha Augustina Meaulnesa a krásné a křehké Yvonny de Galais. Příběh je vyprávěn z pohledu druhé hlavní postavy románu, Meaulnesova mladšího přítele Françoise Seurela. Právě láska, láska nalezená i ztracená, přátelství a tajuplný, snivý svět na pomezí dětství a dospělosti, který autor vykresluje s obdivuhodným citem, jsou hlavními tématy Kouzelného dobrodružství.
Příběh, zasazený do devadesátých let 19. století, má do jisté míry autobiografický základ - reálný předobraz v autorově životě má například Yvonna, ale i některé další postavy. Román vycházel nejprve časopisecky na pokračování od července do listopadu 1913 v La Nouvelle Revue française. Téhož roku na podzim vyšel také poprvé knižně. Úspěch byl okamžitý, dílo se dostalo do užšího výběru na Goncourtovu cenu. Od té doby se nepřestává těšit mimořádné čtenářské oblibě.

Hermine Davidová (1886-1970), rodným jménem Hermine-Lionette Cartan-Davidová, byla věhlasná francouzská malířka a rytkyně, která patřila k takzvané pařížské škole (École de Paris). Bývá označována za postimpresionistku. Věnovala se krajinomalbě, portrétní malbě, ale proslavila se především jako ilustrátorka knih. Za jeden z vrcholů jejího umění jsou považovány barevné dřevoryty, jimiž roku 1930 doprovodila román Le Grand Meaulnes, u nás známý pod názvem Kouzelné dobrodružství.
Používala techniku akvarelu, kresby, leptu, rytiny (dřevoryty, suchá jehla), ale věnovala se též smaltu na mědi či sevreskému porcelánu. Ilustrovala více než sedmdesát knih, včetně děl Marcela Prousta, George Gordona Byrona, Paula Verlaina, Paula Valéryho, André Mauroise, Françoise Mauriaca, Gustava Flauberta, Victora Huga, Rainera Marii Rilkeho a mnoha dalších.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Autor: Alain Fournier
EAN: 9788088630005
Jazyk: cze
Počet stránek: 240
Druh produktu: kniha, vázaná vazba
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: