Lední medvěd

Kód: KOS526273
Neohodnoceno
Značka: Élysion
484 Kč
SKLADEM

Detailní informace

23 let lásky ke knihám
Žijeme knihami už od roku 2001. Máme přehled a umíme dobře poradit.
Dárek - magazín Knihkupec
Magazín Knihkupec zdarma jako dárek
Ke každé objednávce dostanete od nás magazín Knihkupec
Nezávislé rodinné knihkupectví
Protože nespadáme pod velké řetězce, nabízíme rozmanité knižní srdcovky.
Unikátní výběr
Přes 45 tisíc knih včetně novinek i starších a nekomerčních pokladů.

Detailní popis produktu

Lední medvěd je skutečně majestátný tvor. Je největším suchozemským masožravcem, který může měřit na délku až 3 metry a jeho váha může dosahovat i 700 kilogramů.
Lední medvěd se stal symbolem diskuze a o změně klimatu na Zemi. Jejich přežití je ohroženou ztrátou arktického ledu a je tak jedním z nejviditelnějším důkazem dopadu klimatických změn na naší planetě.
Vyobrazení těchto nádherných stvoření zdobí fontány, římsy budov po celé Evropě. Často je jejich vyobrazení spojováno s nabídkou chlazených nápojů. Najdeme je v dětských knihách, na kolotočích či jako plyšové hračky nejmenších dětí.
Jejich kožešiny byly kdysi velmi ceněny. Smutnou historií jsou odchyty volně žijících medvědů pro zoologické zahrady či cirkusy, kde tyto divoké děti nekonečných bílých plání strádali v nevyhovujících podmínkách. Preparovaní, mrtví medvědi jsou i v dnešní době "ozdobou" muzeí či luxusních nemovitostí.
Tato kniha je shrnutím přírodní a kulturní historie ledního medvěda. Popisuje evoluci, druh, životní prostředí a chování ledního medvěda. Přináší ukázky jeho zobrazení v umění, literatuře, filmu a reklamě.
Díky mnoha fotografiím, ilustracím a obrázkům kniha dokáže odlovit široké spektrum čtenářů, které se tuto obrovskou, krásnou, zdánlivě přítulnou, ale smrtelně nebezpečnou šelmu zamiluje.
Kniha obsahuje 104 obrázků, z nichž 76 je barevných.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučná a odborná literatura
Autor: Margery Feeová
EAN: 9788087757253
Jazyk: cze
Počet stránek: 208
Druh produktu: kniha, vázaná vazba
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: