Průvodce lovce-sběrače po 21. století

Kód: KOS531337
Neohodnoceno
Značka: Institute H21
431 Kč
SKLADEM
Evoluce a výzvy moderního života

Detailní informace

23 let lásky ke knihám
Žijeme knihami už od roku 2001. Máme přehled a umíme dobře poradit.
Dárek - magazín Knihkupec
Magazín Knihkupec zdarma jako dárek
Ke každé objednávce dostanete od nás magazín Knihkupec
Nezávislé rodinné knihkupectví
Protože nespadáme pod velké řetězce, nabízíme rozmanité knižní srdcovky.
Unikátní výběr
Přes 45 tisíc knih včetně novinek i starších a nekomerčních pokladů.

Detailní popis produktu

Lidé se nerodí jako nepopsaný list papíru, na který společnost píše podle své libovůle. Příroda nám dala do vínku povahu, s níž musíme umět pracovat. Zároveň jsou lidé úžasně flexibilní ve schopnosti adaptovat se na neznámé a využívat nově nalezené příležitosti. Ovšem tato schopnost má své limity. Průvodce lovce-sběrače po 21. století pojednává o výzvách hyper-novosti moderní společnosti a o tom, jak to, co v minulosti vedlo k ohromnému pokroku lidstva, může současného člověka vést k životu, který je zesláblý, zmatený a nezdravý.

Heather Heyingová a Bret Weinstein jsou evoluční biologové, kteří nám připomínají, že ignorovat lidskou povahu se nevyplácí, pokud je naším cílem, aby společnost udržitelně prospívala do budoucna. V knize rozkrývají delikátní snoubení přírody a kultury a zabývají se praktickými důsledky evolučních východisek na celou řadu oblastí - výchova, dospívání, škola, vztahy a mnoho dalších.

"Průvodce lovce-sběrače po 21. století je příběh člověka převyprávěný krásným jazykem a s dojemnými metaforami. Heyingová a Weinstein jsou učenci v tom nejlepším slova smyslu: jsou příkladem intelektuální pokory, sofistikovaného myšlení a lásky k učení, jež by to nejlepší humanitní vzdělání mělo pěstovat. Každý, kdo vychovává nebo vzdělává děti nebo kdo chce změnit společenské systémy, by si měl nejprve přečíst tuto knihu."
-Jonathan Haidt, autor knih Morálka lidské mysli a Hypotéza štěstí

"Bret a Heather jsou vysoce uznávanými evolučními biology, velmi prozíravými mysliteli a popularizátory, a jak dokládá nechvalná událost, jíž je vystavila škola, kde učili, je pro ně důležitější vědecká pravda než politická korektnost."
-Robert Sapolsky, autor knihy Chování: Biologie člověka v dobrém i ve zlém

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučná a odborná literatura
Autor: Heather Heyingová
EAN: 9788090782037
Jazyk: cze
Počet stránek: 379
Druh produktu: kniha, brožovaná vazba
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: