Tady nikdo není, jen já

Kód: KOS533426
Neohodnoceno
378 Kč
SKLADEM
Židovské příběhy z Vysočiny a přilehlých krajů.
Vysočina tvoří pomyslný ostrov na hranicích Čech a Moravy. Po druhé světové válce byl národnostně kompaktní, předtím zde naši židovští spoluobčané žili téměř v každém větším městě.

Detailní informace

22 let lásky ke knihám
Žijeme knihami už od roku 2001. Máme přehled a umíme dobře poradit.
Dárek - magazín Knihkupec
Magazín Knihkupec zdarma jako dárek
Ke každé objednávce dostanete od nás magazín Knihkupec
Nezávislé rodinné knihkupectví
Protože nespadáme pod velké řetězce, nabízíme rozmanité knižní srdcovky.
Unikátní výběr
Přes 45 tisíc knih včetně novinek i starších a nekomerčních pokladů.

Detailní popis produktu

Vysočina tvoří pomyslný ostrov na hranicích Čech a Moravy. Po druhé světové válce byl národnostně kompaktní, předtím zde naši židovští spoluobčané žili téměř v každém větším městě.
Devět příběhů, které Miloš Doležal vypráví v knize Tady nikdo není, jen já, přibližuje devět osudů židovských obyvatel Střední Evropy ve 20. století. Promítají se do nich velké dějinné zvraty i každodenní čas - v první světové válce, ve vícejazyčném a multikulturním meziválečném Československu, za nacistické okupace, arizace majetků a deportací do vyhlazovacích táborů, v lepším případě s útěky do exilu, u některých se zázračným návratem po válce, po níž ovšem následovalo nové zestátnění majetku a komunistická totalita. Autor se zabývá především postavami, jež jsou často přehlížené nebo považované za vedlejší, a dějiny nahlíží i skrze místa zdánlivě nepodstatná. Vnímavé, hutné a čtivé líčení zakládá na badatelských rešerších a často objevném pátrání v archivech. Podstatnou součástí knihy v grafické úpravě Luboše Drtiny jsou obrazové strany s mnoha fotografiemi a reprodukcemi dalších dobových pramenů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Autor: Miloš Doležal
EAN: 9788076220270
Jazyk: cze
Počet stránek: 312
Druh produktu: kniha, brožovaná vazba
Rok vydání: 2023

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: