Kecy & politika

Kód: KOS506604
Neohodnoceno
Značka: Lux septem
219 Kč
SKLADEM
Jak jsme začali a ještě neskončili

Detailní informace

23 let lásky ke knihám
Žijeme knihami už od roku 2001. Máme přehled a umíme dobře poradit.
Dárek - magazín Knihkupec
Magazín Knihkupec zdarma jako dárek
Ke každé objednávce dostanete od nás magazín Knihkupec
Nezávislé rodinné knihkupectví
Protože nespadáme pod velké řetězce, nabízíme rozmanité knižní srdcovky.
Unikátní výběr
Přes 45 tisíc knih včetně novinek i starších a nekomerčních pokladů.

Detailní popis produktu

Říkají si Petros a Bohouš. Vlastně si tak neříkají, jsou to jejich pravá jména. Rozhodně jim tak říkají tisíce jejich příznivců, kteří už od září 2021 vyprodávají jejich živá představení. Petros a Bohouš v dubnu 2022 slaví roční výročí odstartování svého politického podcastu Kecy a politika, který každý týden sleduje kolem sta tisíce posluchačů.
Tahle kniha není přepisem jejich politických diskusí, šarvátek a sporů. Je to pohled za oponu toho všeho - jak se seznámili, co spolu prožili, kdy je napadlo udělat politický podcast, jak vidí český svět a kam se podle nich ubírají média.
Je to příběh dvou chlápků středního věku, kteří se rozhodli, že dají dohromady něco, co je bude bavit, a tiše předpokládali, že by mohlo bavit i ty ostatní. Šli do toho bez jakéhokoli taktizování a slíbili si, že si nebudou dávat žádná omezení. Výsledkem byl raketový vzestup popularity jejich pořadu a živá vystoupení po celé republice.
Vychází přitom z odlišné zkušenosti. Petros Michopulos, ten démoničtější z téhle politické dvojice, byl dlouhá léta specialistou na volební kampaně a spoluvlastnil reklamní agenturu. Dnes dělá něco v dřevozpracujícím průmyslu. Začínal ovšem jako organizátor punkových koncertů, což mu mentálně zůstalo.
Bohumil Pečinka je ten typ magora, který se už od studentských let věnuje výhradně politické žurnalistice. Podle skromného odhadu za tu dobu napsal kolem třech tisíc komentářů a článků, většinu v časopise Reflex, kde je posledních osm let zástupcem šéfredaktora. Je to ten méně hřmotný z dvojice, který se při komentování řídí anglickým heslem: Ve jménu těch nejlepších možností nezničit ty dobré.
Jejich kniha je plná ironie, historek, drbů ze zájezdů a snad i víry, že hůř už bylo a když bude úplně nejhůř, stačí si poslechnout podcast Kecy a politika nebo přečíst tuhle knihu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie
Autor: Petros Michopulos
EAN: 9788090742512
Jazyk: cze
Počet stránek: 117
Druh produktu: kniha, brožovaná vazba
Rok vydání: 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: